Италианският Милан разгроми с 4:1 състава на Шахтьор Донецк на „Джузепе Меаца“ в мач от група „D“ на Шампионската лига в опит да опровергае впечатленията за слаба форма през сезона. В другия двубой в групата Бенфика спечели трите точки и гледа по-оптимистично към бъдещето. Алберто Джилардино, който в този мач бе предпочетен за Милан, вкара два бързи гола след корнер, изпълнен от Андреа Пирло в 6-тата минута и центриране на Кларънс Зеедорф в 14-тата. Почивката между полувремената явно подейства по-добре на Шахтьор, защото в 51-та минута Кристиано Лукарели върна едно попадение за украинците. Милан обаче не бе казал последната си дума и Зеедорф също вкара два гола в рамките на 8 минути в средата на полувремето, за да фиксира крайното 4:1. Двата отбора водят в класирането с по 6 точки от три мача. Парагвайският нападател Оскар Кардосо остави живи шансовете на Бенфика за преодоляване на груповата фаза в тазгодишната надпревара с гол в 87-та минута на мача срещу Селтик. Той оползотвори по прекрасен начин паса на аржентинската резерва Анхел Ди Мария, а преди това бе улучил страничната и напречната греда, като отборът му доминираше в по-голямата част от мача в Лисабон. С по три точки съперниците заемат трето и четвърто място във временното класиране в групата. /БГНЕС