Звездният отбор на Ливърпул е пред отпадане още в груповата фаза на Шампионската лига, след като загуби и гостуването си в Истанбул на Бешикташ с 1:2. На другия полюс са в Марсилия, където местният тим не направи всичко, за да спечели победа в домакинството срещу Порто, но остана на върха на класирането в група „А“. В Истанбул Бешикташ успя да оползотвори първоначалния домакински натиск с автогол на Сами Хипиа в 13-тата минута. Защитникът има нещастието да повтори грешката си от съботното дерби с Евертън в английската Висша лига, но този път отборът му не успя да спечели. Попадението се получи след рикошет в Хипиа след удар отблизо на Сердар Озкан. Опитите на Ливърпул за изравняване на резултата не сполучиха и в 82-рата минута Бобо удвои преднината на домакините, прокарвайки топката между краката на вратаря на английския тим Пепе Рейна. Три минути по-късно полузащитникът Стивън Джерард върна Ливърпул в мача с гол с глава. Това обаче не помогна на мърсисайдци, които остават последни в групата с 1 точка от три мача, а Бешикташ са трети със спечелените 3 точки. В другия двубой Марсилия взе само една точка при домакинството си срещу Порто. Марсилци можеха и да спечелят, след като Мамаду Нианг изведе състава напред с гол в 69-тата минута. 10 минути по-късно обаче Лучо Гонзалес реализира отсъдена дузпа и даде добри шансове на Порто да се пребори за място на осминафиналите. Португалците са втори с 5 точки, а Марсилия оглавява класирането със 7. БГНЕС