Две домакински победи се получиха в двубоите от група „C“ на Шампионската лига, играни в сряда вечерта. Вердер спечели първа победа и първи точки изобщо в тазгодишното издание на турнира, а в двубоя на лидерите във временното класиране в групата Реал Мадрид допусна Олимпиакос да му поведе с човек повече на терена, след което взе своето. В двубоя срещу Лацио „бременските музиканти“ поведоха в 28-та минута с гол на Бубакар Саного, който вкара топката при далечната греда. В 54-тата минута Уго Алмейда удвои резултата, като изстреля топката след центриране на Клеменс Фриц. Лацио върна един гол в 82-рата минута. Тим Визе изби удар на Александър Коларов, но Кристиян Манфредини опъна мрежата. Със спечелените три точки Вердер излезе на трето място в класирането, а Лацио се смъкна на последното с две точки. В другия мач Робиньо вкара два гола през второто полувреме и Реал Мадрид спечели с 4:2 на „Бернабеу“ срещу останалия с 10 души отбор на Олимпиакос. Още във втората минута Раул откри резултата за мадридчани, но почти веднага гръцкият тим изравни чрез Лучано Гайети. При този резултат защитникът на Олимпиакос Василис Торосидис бе изгонен за нарушение срещу Рууд ван Нистелрой. Неочаквано обаче Жулио Сезар вкара от воле за гостите и те поведоха в резултата. В средата на второто полувреме усилията на „белия балет“ дадоха резултат - Робиньо отбеляза гол с глава, а след това спечели и дузпа, която Ван Нистелрой изтърва с шут над гредата. Нищо обаче не можа да спре бразилеца да отбележи втория си гол в мача и трети за отбора си. Резервата Хавиер Балбоа постави черешката на върха на тортата с четвърти гол за Реал в добавеното време. Испанците водят в класирането със 7 точки, а Олимпиакос остана на второто място с 4. БГНЕС