Лионел Меси имаше нужда от само 41 минути на терена, за да оформи хеттрика си през първото полувреме на успеха с 3:2 на неговата Барселона над Валенсия като гост в мач от Ла Лига.

Аржентинецът се разписа в 11-ата минута след подаване на Сеск Фабрегас, който преди това бе получил пас от Серхио Бускетс. Комбинацията Бускетс-Фабрегас-Меси се повтори в 39-ата минута, когато Меси вкара втория си гол в срещата. Неймар пък намери Меси за третото му попадение и общо пето в два мача досега. Аржентинецът не игра в един двубой заради травма. Елдер Пощига обаче наниза цели два гола в последните минути на първата част и върна интригата. В крайна сметка Барса се пребори за успеха след второ полувреме без вкарани попадения. Атлетико Мадрид пък надигра като гост Реал Сосиедад след голове на Давид Вия и Хорхе Ресуресион. Шаби Прието се разписа за домакините. Еспаньол пък остана непобеден след 0:0 у дома с Реал Бетис, докато Малага направи реми 2:2 със Севиля. /БГНЕС