Томи Робредо хвърли бомбата на US Open миналата нощ, след като победи петкратния шампион Роджър Федерер със 7-6(3), 6-3, 6-4 в мач от осминафиналите на турнира.

Опитният испанец бе загубил всичките си 10 мача срещу рекордьора по титли от Големия шлем до момента, а освен това бе записал поражения във всичките си 7 участия на осминафинал в Ню Йорк. Той обаче изнесе страхотен мач, за да запише шокираща победа над великия швейцарец в три сета. С този успех Робредо лиши любителите на тениса от възможността да видят класиката Федерер - Надал за първи път на кортовете във "Флъшинг Медоус". Рафа успя да вземе своя осминафинален мач с Филип Колшрайбер в четири сета (6-7(4), 6-4, 6-3, 6-1), но вместо очакваната среща с Федерер на четвъртфинал, ще се изправи срещу своя сънародник Робредо.

В най-оспорвания мач за вечерта при мъжете Ришар Гаске опроверга славата си на тенисист със слаба психика и спаси мачбол, за да стигне до успеха над канадеца Милош Раонич с 6-7(4), 7-6(4), 2-6, 7-6(9), 7-5 след 4 часа и 40 минути - най-дългият мач на турнира до момента. За място сред най-добрите 4 той ще спори с Давид Ферер. Борбеният испанец преодоля Янко Типсаревич в четири сета - 7-6(3), 3-6, 7-5, 7-6(3). /БГНЕС