Арменският национален отбор по футбол направи страхотен подарък на нашите национали, след като спечели с 2:1 при гостуването на основния ни съперник за второто място в групата - тима на Чехия.

По този начин, "лъвовете" ще запазят второто си място във временното класиране на нашата група за Мондиал 2014, дори и да загубят мача с Италия по-късно тази вечер. Иначе, арменският отбор поведе в резултата в 31-ата минута чрез халфа на Металург Донецк Карлен Мъкърчян.

Томаш Росицки успя да изравни на 1:1 в 70-ата минута, но "машината за голове" на арменския отбор Кеворг Газарян попари домакините в 90-ата минута, носейки победата за своя тим.

В момента Италия има 14 точки, България е с 10, чехите имат 9, колкото вече има и Армения. Дания е с 6 точки, а Малта - с 3 точки. /БГНЕС