Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с 1:3 (25:20, 25:22, 21:25, 25:21) от тима на Сърбия във втората приятелска среща между двата тима.

Двубоят се игра в столичната зала "Христо Ботев", където вчера се изигра първият мач между двата отбора.

Вчера България победи Сърбия с 3:2 (20:25, 26:24, 25:23,19:25, 15:11), но тази среща бе закрита за медии и запалянковци.

Днес българските волейболисти поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване, но последваха 4 поредни точки за "плавите", които поведоха с 18:16. Постепенно Сърбия увеличи преднината си до и в крайна сметка спечели първия гейм с 25:20.

Цветан Соколов изведе България напред с 1:0 в началото на втората част, но Сърбия успя да поведе на свой ред с 5:2 и това принуди Камило Плачи да вземе прекъсване. "Плавите" дръпнаха с 6:2, а първата техническа пауза дойде при резултат 8:5 за сърбите.

До второто прекъсване "лъвовете" успяха да скъсят дистанцията и разликата беше само една точка в полза на съперника ни - 16:15. Момчетата на Камило Плачи продължиха да оказват съпротива, но не успяха да се преборят за успеха и във втория гейм, който Сърбия спечели с 25:22.

Мачът не вървеше добре за нашите,но третият гейм се оказа щастлив за тях.  Той започна с много равностойна игра точка за точка до 6:6, но на първото техническо прекъсване "плавите" водеха с 8:5.

Впоследствие три поредни отлични сервиса а Светослав Гоцев помогнаха на България да поведе с 11:8 и в крайна сметка втората пауза бе при резултат 16:13 в полза на "лъвовете".

Българските волейболисти показаха характер и не изпуснаха преднината си до края на тази трета част, която спечелиха с 25:21 точки.

В крайна сметка обаче "плавите" не позволиха крайния успех да им се изплъзне и спечелиха четвъртата част за победата с 3:1.