България загуби от Чехия с 3:2 гейма като тази загуба лиши тима от понататъчно участие в Европейското първенство.

В първия гейм нашите показаха решителност и поведоха с осем точки. Добрата игра продължи и те затвориха гейма в своя полза, съобщава БФВолейбол. Във втория гейм нашите отново бяха напред в резултата, но чехкините намериха своя ритъм на игра и успяха да изравнят резултата. Третия започна много оспорвано и продължи така до края. За щастия нашите момичета бяха по-добрият тим в края и поведоха с 2:1 гейма. Четвъртия гейм се разви подобно на първия, но в полза на съперника ни. Така чехкините не позволиха традицията да бъде развалена и се стигна до тайбрек. В последния гейм нашите отново започнаха ударно, но отново започнаха да бъркат, а чешкия тим успя да се възползва от това и извади от надпреварата българския отбор. /БГНЕС