Новото попълнение на Реал Мадрид Гарет Бейл направи официален дебют в Примера дивисион и вкара гол при равенството 2:2 с Виляреал от 4-и кръг на испанския шампионат.

Кани даде преднина на домакините от Виляреал в 21-ата минута, а привлеченият за 100 млн. евро от Тотнъм Бейл изравни в 39-ата. Кристиано Роналдо изведе Реал напред в 64-ата минута, но 6 мин. след това Джовани дос Сантос, друг бивш играч на Тотнъм, оформи крайното 2:2. Барселона пък успя да победи трудно Севиля у дома с 3:2. Алексис Санчес отбеляза победния гол за каталунците в допълнителното време на мача. Точни за Барса бяха също Дани Алвес и Лео Меси. Атлетико Мадрид и Барселона са начело в таблицата с пълен актив от 12 точки, следвани от Виляреал и Реал Мадрид с по 10.