Кристиано Роналдо вкара два гола и изработи трети при успеха на Реал Мадрид с 4:1 срещу Хетафе в мач от Ла Лига.

Новият съотборник на португалеца Гарет Бейл обаче се травмира преди срещата и не успя да направи домашен дебют за тима си. Бейл бе изваден от стартовия състав на домакините минути преди мача, тъй като получи проблем в лявото бедро. От клуба обявиха, че това е предпазна мярка, а днес уелсецът трябва да мине изследвания. Лошите новини за Реал пък продължиха с гол в 5-ата минута на Анхел Лафита. Пепе обаче изравни в 19-ата, преди Роналдо да вкара от дузпа в 33-ата, а след това да изведе и Иско за 2:1 в 59-ата. Кристиано имаше време да вкара и още един гол в продължението на мача, когато Хетафе бяха останали с 10 души. Момчетата на Карло Анчелоти са непобедени след пет изиграни кръга и стоят на трето място в класирането зад Барселона и Атлетико Мадрид. В други мачове от кръга Валенсия удари Севиля с 3:1, а Селта и Виляреал приключиха без голове.