Отборът на ЦСКА победи Литекс с 1:0 в последен мач от деветия кръг на "А" група, игран на стадион "Българска армия" в столицата, предаде репортер на БГНЕС.

Двубоят бе равностоен и изпълнен със здрави единоборства, но двата тима създадоха много малко голови положения. "Армейците" започнаха по-мотивирано и натиснаха в първите минути, като това даде резултат. В 12-та минута след центриране от корнер Апостол Попов отклони топката с глава и Ивайло Чочев отбеляза от няколко метра. Постепенно гостите изравниха играта и започнаха да владеят повече топката, но не успяваха да създадат опасности пред Томаш Черни. През втората част нямаше промяна на терена и резултатът се запази до края, като по този начин Литекс допусна първото си поражение от началото на сезона. С този успех ЦСКА се изкачи до шесто място с 14 точки, докато Литекс остава на трето място с 16 точки. /БГНЕС