Отборите на Виляреал и Хетафе спечелиха домакинските си мачове от 6-и кръг на испанското първенство.

Виляреал на свой терен победи Еспаньол с 2:1. Точни за "Жълтата подводница" бяха Жереми Пербе в първата минута и Хонатан Перейра (67`). Каталунците върнаха един гол в 80-ата минута, дело на Серхио Гарсия. Хетафе надигра Селна с 2:0 с попадения на Лисандро Лопес (44`) и Алваро Аройо (50`). Виляреал с 14 точки се изкачи на 4-о място в таблицата, изоставайки от Барселона и Атлетико с 4 т. Еспаньол (11) е 6-и в класирането, а Хетафе и Селта са съответно 9-и и 11-и. В 7-и кръг Виляреал гостува на Бетис, Селта посреща Елче, а Еспаньол ще спори с Хетафе в Барселона. Мачовете са на 29 септември. /БГНЕС