Българският национален отбор загуби с 1-3 (25:19, 22:25, 15:25, 22:25) от Италия във втория полуфинален двубой от Европейското първенство по волейбол в Полша и Дания. Националите ще играят утре със Сърбия за бронзовите отличия, а "скуадра адзура" ще спори за титлата с тима на Русия.

Българите започнаха много силно мача и на двете прекъсвания водеха съответно с 8:2 и 16:8. След изключително стабилна игра те успяха да стигнат до победата в първия гейм след 25:19.

Вторият гейм започна доста равностойно и на първото прекъсване резултатът бе 8:7 за "трикольорите". Волейболистите ни имаха една точка преднина и на второто прекъсване – 16:15, но в самия край на частта момчетата загубиха концентрация и допуснаха Италия да изравни след 22:25.

Играчите на Камило Плачи не започнаха по най-добрия възможен начин третия гейм и по този начин на първото прекъсване изоставаха с 3 точки – 5:8, а на второто – с цели 10 точки за 10:16. "Скуадра адзура" нямаше проблем да запази сериозната преднина и поведе с 1-2 след 15:25 в третия гейм.

Българският национален отбор имаше преднина от 8:7 на първото прекъсване на четвъртия гейм, но на второто прекъсване италианците имаха две точки преднина – 16:18. В крайна сметка, въпреки че се съвзехме в края, загубихме мача след 22:25 в четвъртия гейм.

Ако утре от 16:00 часа победим Сърбия в малкия финал, то вече ще имаме пет бронзови отличия от Европейски първенства при мъжете, а освен това ще се класираме директно за Световното първенство. /БГНЕС