Сърбия победи България с 3:0 гейма в малкия финал на европейското първенство по волейбол в Полша и Дания. Така западните ни съседи спечелиха бронзовите медали, а ние оставаме без отличие.

Двата тима загубиха съботните си сблъсъци с Италия и Русия и трябваше да покажат, кой е по-добър в битката за бронза.

Срещата започна точка за точка. Все пак България успя да поведе с 3:2, но позволи изравняване. Първата техническа пауза дойде при 8:5 в наша полза. Йосифов сбърка началния удар и разликата намаля до две точки. Няколко неточности в нашия отбор позволиха резултатът да стане 9:8 в наша полза.

Успяхме да дръпнем с 12:10, но нито един от двата отбора не успя да вземе преимущество, а се стигна и до равенство 14:14. Втората техническа пауза дойде при 16:15 в полза на Сърбия, след като Йосифов прати топката в мрежата при сервис. Постепенно Сърбия съумя да вземе аванс от две точки - 19:17, но Соколов се появи и разликата се смъкна само на 1 точка.

Скримов сбърка две атаки, а Сърбия поведе с 21:18. Ас на Соколов ни върна в играта и разликата беше смъкната отново на 1 точка - 21:20. В решителните моменти на първия гейм грешките и в двата отбора зачестиха. Скримов се реваншиха и от начален удар възстанови равенството - 22:22. Ковачевич направи ас и Сърбия имаше 3 геймбола. Атанасиевич донесе 25-ата точка за западните ни съседи и те поведоха с 1:0 гейма.

Вторият гейм започна равностойно до 3:3. Постепенно България демонстрира по-добра игра и поведе с 6:4, а първата техническа пауза дойде при 8:6 след грешка от начален удар на Ковачевич, който прати топката в аут.

В следващите минути двата състава играеха точка за точка, а опитите на България да вземе точкото преимущество не сполучиха и разлика почти нямаше. Стигна се до обрат и Сърбия поведе с 14:13, след като Бългаия водеше с 13:11. Втората техническа пауза дойде при 16:14 в полза на Сърбия.

Цветан Соколов сбърка на начален удар и разликата стана 3 точки в полза на Сърбия - 15:18. Успяхме да се върнем в гейма и да изравним 19:19. В решителните моменти на гейма се сгигна до 26:26, Соколов прати топката в аут след атака, но отново стигнахме до равенство - 27:27. В крайна сметка след маратонски гейм Атанасиевич донесе успеха на Сърбия с 32:30 и съперниците ни поведоха с 2:0 гейма.

Третият гейм започна по категоричен начин за Сърбия и резултатът стана набързо 4:2, а Ковачевич направи 5:2. Техническата пауза дойде при 8:5. Разликата се позапази и стигна до 11:8. Сръбският блок се справяше добре с българките атаки, а втората техническа пауза дойде обратно на логиката в наша полза при 16:15.

Тонусът в играта ни се завърна, което даде отражение на играта. Успяхме да поведем със 17:15, но допуснахме изравняване - 17:17, а след това и 18:18. Теодор Тодоров направи добра блоката и успяхме да поведем с 20:18, но се стигна до ново равенство - 21:21.

С пределна мобилизация и концентрация в заключителните моменти Сърбия успя да вземе гейма с 27:25, а с това и мача 3:0 гейма. Така Сърбия спечели бронзовите медали, а ние оставаме без отличие.