Отборът на Барселона победи трудно тима на Селтик с минималното 1:0 в среща от втория кръг в група Н на Шампионската лига.

Въпреки, че спечелиха каталунците не показаха кой знае колко добра игра, като отсъствието на аржентинската звезда Лионел Меси сякаш бе причината за това.

Единственото и победно попадение в мача бе дело на Франсеск Фабрегас, който в този мач играеше в атака заедно с Педро Родригес и Неймар.

Голът падна едва в 75-ата минута,когато Ариано центрира в наказателното поле на "детелините", Фабрегас засече топката и я прати зад голлинията за 0:1.

Преди това в 60-ата минута домакините сами улесниха съперника си, тъй като останаха с човек по-малко на терена.

Скот Браун фаулира Неймар, нарушението не беше чак толкова грубо,но реферът прецени, че заслужава директен червен картон и прати полузащитника в съблекалнята.

В крайна сметка Барселона се добра до трите точки в групата, наречена "група на смъртта".

Медувременно в другия двубой отборите на Аякс и Милан завършиха сблъсъка помежду си при резултат 1:1.

И двете попадения паднаха чак в даденото от съдията продължение на редовното време, като първо Стефано Денсвил изведе домакините напред  резултата - 1:0.

Малко по-късно Марио Балотели възстанови равенството с попадение от дузпа и оформи крайното 1:1.