Пари Сен Жермен разгроми Бенфика с 3:0 в мач от втория кръг на Шампионската лига.

Срещата, играла се пред 45 хил. зрители на ст. "Парк де принсес" в Париж, бе от Група на Шампионската лига. В основата на почти всички опасности пред вратата на Бенфика бе Златан Ибрахимович, като и трите гола паднаха през първите 30 минути.

Домакините започнаха с попадение "още от съблекалнята", като негов автор бе именно Ибра, реализирал при асистенция на Ван дер Вил. Шокът от ранния гол повлия в значителна степен на гостите, които така и не успяха да се съвземат до края на мача.

В 25-ата минута Маркиньос удвои след пас на Матиуди, а 5 минути по-късно неудържимият в този мач Ибрахимович заби последния пирон в ковчега на Орлите от Лисабон при асистенция на Тиаго Мота - 3:0.

ПСЖ е едноличен лидер в Група С с пълен актив от 6 т. Бенфика дели второ-трето място с Олимпиакос, като двата тима имат по 3 т. Последен е Андерлехт, без спечелена точка до момента. /БГНЕС