Тимът на Барселона разгроми Валядолид с 4:1 и регистрира осмата си победа от осем мача в шампионата.

Хави Гера изведе гостите напред в резултата в 10-ата минута, но каталунците отвърнаха с голове на Алексис Санчес (14`, 64`), Шави (52`) и Неймар (70`). Лео Меси не бе на терена заради травма в бедрото, но неговото отсъствие не бе забелязано благодарение на отличната работа, която свърши Неймар. Реал Мадрид също спечели три точки в двубоя си срещу Леванте, като победата дойде много трудно. В 86-ата минута домакините водеха с 2:1, но тимът на Карло Анчелоти обърна резултата с голове в допълнителното време на Алваро Мората и Кристиано Роналдо. Барселона води в таблицата с 24 точки, а Валядолид с 6 т. е на 17-о място. В девети кръг отборът на Тато Мартино гостува на Осасуна. /БГНЕС