Григор Димитров отпадна на старта в Шанхай, след като отстъпи пред японския талант Кей Нишикори в първи кръг на турнира на твърди кортове с награден фонд 3 849 445 долара. Първата ни ракета претърпя загуба с 3-6, 4-6 от японеца, който напълно заслужено стигна до категоричния успех.

18-ят в света Нишикори реализира два пробива в първия сет, а във втория играта бе сравнително равностойна. Своят удар 23-годишният японец нанесе в края на частта. При 5-4 той имаше два мачбола при подаването на Гришо и се възползва още от първия, за да затвори мача след 1 час и 21 минути. Това бе четвърта поредна загуба за най-добрия ни тенисист. Във втори кръг съперник на Нишикори ще бъде Юрген Мелцер или Иван Додиг.