Отборът на Левски разгроми тима на Пирин Гоце Делчев с 5:0 в срещата-реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

В първия двубой на стадион "Георги Аспарухов" "сините" победиха с 4:0 и с общ резултат 9:0 продължават на 1/8-финалите.

Резулатът от първия мач до голяма степен обезсмисли реванша в Гоце Делчев, но софиянци показаха, че събитията, разтърсили клуба през тази седмица, са надъхали играчите за резултатна победа.

Гостите от столицата откриха резултата в своя полза още в 16-ата минута, когато Гари Родригес центрира от фаул, а Орлин Сарокин засече топката и я прати в мрежата на съперника за 0:1.

Всички останали попадения паднаха през второто полувреме. Само три минути след подновяването на играта Левски удвои преднината си. Антонио Вутов асистира на Гари Родригес, който излезе сам срещу вратаря Абдиков и не сбърка - 0:2.

В 54-ата минута Генков покачи на 3:0 след пас на Мирослав Иванов, а в 69-ата минута капианът Ангелов подаде към Родригес, който реализира второто си попадение в мача за 0:4.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Цветан Генков също записа името си сред голмайсторите за втори път. Старокин центрира в наказателното поле, а Генков с глава стреля и оформи крайното 0:5.