Днес при посещението си в Нови пазар експремиерът Бойко Борисов бе удостоен с почетния знак на града. Той му бе връчен от кмета Румен Панайотов.
Борисов бе посрещнат в новоизградения по европроект парк в града от стотици граждани на Нови пазар, депутати, кмета на града и гости.
„Най-голямото ми удоволствие да се обърна с приветствени думи към г-н Борисов е фактът, че през юли м.г. аз и г-жа Нона Караджова-министър в неговото правителство, подписахме договор за осигуряване на финансиране в рамките на 36 700 000 лв., за да се реализира един съдбовен за нашия град проект – водния цикъл“, каза в словото си кметът Румен Панайотов. Той уточни, че с реализацията на проекта, освен изграждането на пречиствателна станция ще бъдат подменени и реконструирани на територията на града 23 км канализационна и 32 км водопроводна мрежа.
Това е един изключителен сериозен проект, който ще даде нов статус за европейска битност на нашия малък град и това е основното сериозно основание да ви помоля да приемете от мен почетния знак на Нови пазар като почетен гост днес за всичко онова, което направихте, отбеляза Панайотов.
Той благодари на Борисов и за възможността с реализирания проект по ОП „Регионално развитие“ - „Подобряване на физическата и жизнена среда в община Нови пазар“ на стойност 1,7 млн. лв. паркът в Нови пазар да придобие нов, цивилизован вид. „Искам да отбележа и факта независимо, че това се случва осем месеца по-късно от датата, на която г-н Борисов трябваше да посети нашия парк, да види на какво се радват новопазарчани и по какъв цивилизован начин след реализирания проект могат да общуват с природата - днес той е тук и му казвам сърдечно „Добре дошъл“. Кметът подчерта още, че благодарение на отношението на ръководеното от Борисов правителство в града е пред финализиране и проект със социална значимост. „До края на годината ще открием две жилища от семеен тип и едно защитено жилище на стойност 1,7 млн. лв. и в тях ще намерят уютни условия за живот 32 деца и юноши“, каза кметът.
Присъстващите новопазарчани посрещнаха Бойко Борисов с пита и мед.
ШУМ.БГ
Коментари
анонимка
Струва ми се ,че някой упорито се мъчи да игнорира темата за новата "директорка" дирекция програми.Новопазарци нали винаги сте много осведомени дайте малко инфо да ви видя.
@
Че тя Севдито е известна.Какво да я обсъждаме? Тя е типичният пример как от разносвачка на кафе на Айсел се превърна в директор дирекция. То няма лошо и без това проекти не се изготвят а се леви на стари постелки
Куро Мафани
Малееии сервитьорка станала директор.Я кажете, бомбите и големи ли са а а.Еии га я погледнах тя плоска кът на патладжана мозъка.Бреии голям срам , голям срам,АМА ха да е на добро.
Епистоларно от мафани куро
Герб и Бойко папкали...
Петков: Балоните на ГЕРБ се пукат
Три балона бяха надути по време на предишния мандат. Единият от тях вече се спука, смята проф. Кръстьо Петков в коментар на финансовата и икономическа политика.
"Балонът с усвояването на еврофондовете е надут доста по-рано и е добре, че се спука навреме, защото сега е ясно кой е предизвикал тази беля и кой би трябвало да носи отговорността, каза Петков като уточни, че ттзи балон, макар и малък, е по-специален, тъй като по него не може да се спори.
Имаме потвърждение от Европейската комисия, т.е. делото е подписано и подпечатано. Няма мърдане и трябва да се дадат обяснения от предишните управляващи от ГЕРБ, но най-вече от министър-председателя Бойко Борисов и министър Томислав Дончев, който беше назначен специално да отговаря за тези въпроси, казва проф. Петков.
По думчите му, става дума за загуби от над 1,5 милиарда евро. Но това не е всичко, допълва икономистът. Разговорите, които водя със специалисти от консултантския бранш в България и чужбина, показват, че нашата родина е загубила по европейските програми възможността да усвои и да инвестира малко над 3 милиарда евро, посочва проф. Петков.
Предишното правителство е успяло да натрупа за три години и половина управление над 3 милиарда загуби само в енергийния сектор. Това според икономиста е вторият балон. Него той определи като резултат от некомпетентно, а в някои случаи безотговорно управление на предприятия и дружества с над 50% държавно участие или изцяло държавни.
Третият балон, най-големият според Пектов, това са "профуканите от държавната хазна през отминалия мандат /2009 - февруари 2013/ 7-8 милиарда лева.
Кръстьо Петков риторично пита: "Тези милиарди преки и косвени щети, нанесени на българския бюджет, на държавната хазна, няма ли да се превърнат в повод за сериозен разговор и търсене на отговорност".
Не съм съгласен с министър-председателя Пламен Орешарски, който заяви, че няма да се връща назад и да повтаря това, което правеше Бойко Борисов - да прехвърля вината на предшественика си. Но тук не става дума за манипулация на числа, а за доказана финансова и парична статистика, каза икономистът и призова премиера и цялото правителство да сложат на масата фактите и да предизвикат сериозен дебат в парламента. Те трябва да поставят въпроса ребром: докога български правителства ще се разпореждат по такъв начин, след което си отиват и все едно, че нищо не се е случило с държавните активи и финансовия ресурс, още повече в условията на икономическа криза, категоричен е проф. Петков.
Като икономист винаги съм се питал какво се случва с пропилените, злоупотребените или откраднатите пари. Принципният отговор е, че те не се стопяват във въздуха. Те се местят от един джоб в друг, от една банкова сметка в друга и т.н. Тази тема също трябва да бъде предмет на разговор, даже още преди да е започнала новата финансова година и новият програмен период за финансиране от Европейската комисия, казва още Кръстьо Петков.
Знае се, че над 15 милиарда лева са изнесени и се държат по офшорни сметки. И ако половината от тях са редовен капитал, т.е. пари, чиито произход може да се докаже, то другата половина - не.
Всяка година се губят от контрабанда и корупция 2-2,5 милиарда лева. Тези пари са отишли във физически лица, компании и неформални мрежи. По тази причина моята реакция извън чисто статистическия коментар е, че трябва да се търси политическа и наказателна отговорност. Крайно време е, заявява проф. Кръстьо Петков за БГНЕС.
aaa
тази вечер г-н николов представи дневния ред на утрешната сесия , но защо не отбеляза т.5 - а именно гласуване увеличение на заплатите на кметовите от общината и общинския кмет - от каде бе хора нали общината няма пари???? за болницата,училищата,децките градини няма за кметовите - има . наиден дето е кмет на 20 човека , пенсия има , заплата взема и увеличение.....има и други като него - затова сме на този хал ние!!!
* Коментар транслитериран от системата
1 14Анонимен
По-скоро Николов бе зает с G точката на Дара и забрави т.5 от утрешната сесия :)
запознат
Това не са увеличения на заплатите, а бонуси.
Анонимен
последно време се интересува от една друга точка ама скоро ще се чуе . Сигурно си мисли че не е забелязан но има си зорки очи, Дара е пак на опашката.
до aaa oт 27.11.2013
Уважаеми/а господине/госпожо, Николов се пише с главна буква?/може за Вас да не е толкова главен/. И още "каде" - няма такава дума в нашия език - пише се "къде", а "децките" градини са "детски" градини. И "наиден", като съществително собствено име би трябвало да се напише с главна буква и с "й". Аман от неграмотници. :)