Хуан Мартин Дел Потро победи в оспорван мач Роджър Федерер и триумфира за втори пореден път с титлата на турнира на твърди кортове в Базел.

Поставеният под №1 аржентинец надигра втория в схемата швейцарец със 7-6 (7-3), 2-6, 6-4 в двубой, който продължи два часа и 20 минути и бе повторение на миналогодишния финал, който завърши с подобен резултат (6-4, 6-7, 7-6). Дел Потро направи два пробива в мача, последният в първия гейм на третия сет, който се оказа решаващ за изхода на срещата. Федерер имаше шанс да си осигури място в заключителния за сезона турнир в Лондон, но сега ще трябва да чака до края на следващата седмица, през която ще се състои съревнование в Париж. За Дел Потро титлата е четвърта за 2013 г. и 17-а в кариерата му. Федерер, който на 1/4 финалите отстрани Григор Димитров, загуби трети пореден мач срещу Дел Потро. /БГНЕС