Отборът на Лудогорец постигна рутинна победа над Любимец с 5:1 в мач от 14-ия кръг на "А" група и се изравни на върха на класирането с тима на Литекс.

Наставникът на шампионите Стойчо Стоев даде почивка на голяма част от основните си футболисти, които победиха Черноморец Одес през седмицата, като от първата минута днес започнаха Чворович, Ернандес, Ешпиньо, Абало и Платини. Бразилският нападател получи контузия в коляното още в началото на мача и бе заменен от Роман Безяк в 21-та минута. Въпреки преимуществото си през първата част, домакините не успяха да стигнат до гол, но само три минути след почивката Ернандес откри резултата след асистенция на Безяк. Словенският нападател отбеляза още два гола само в рамките на следващите осем минути и на практика реши изхода на мача. До края на срещата Орлинов се разписа за Любимец, а Безяк вкара още два пъти за крайното 5:1. С този успех Лудогорец събра 31 точки и се изравни на първото място с Литекс, докато, Любимец остава на 10-то място с 13 точки. /БГНЕС