"Лудогорец" обърна резултата и победи "Литекс" в интересен футболен двубой в Разград. В неделя вечерта мачът от първата шестица на "А" група завърши с резултат 3:1.

Резултатът откри "Литекс" с първия гол в "А" група на Йонсен в 19-та минута след подаване на Румен Руменов. В 38-та минута Кишада изравни - 1:1 - след подаване на Кишада. Зрителите на стадиона не скучаха, въпреки сравнително студеното време в разградската неделна вечер.

Активно действие, бързи атаки и към двете врати, няколко картона, два от които червени.

През второто полувреме се засили натискът на "Лудогорец", но в 56-ата минута голмайсторът Кишада си изпроси бързо два жълти картона и бе изгонен. "Лудогорец" остана с 10 души. Обстановката се изнерви. Съдията Ивайло Стоянов продължи с активната употреба на жълтите картони.

Отново се прояви Козмин Моци, който направи 2:1 за "Лудогорец" в 76-ата минута. Легендарният централен защитник на домакините бе оставен свободен при статично положение и той изпрати топката с глава в мрежата на гостите след подаване от Абало.

Румен Руменов от Литекс изгуби самообладание и в 82-та минута получи втори жълт картон и двата отбора останаха по десет души.

Три минути добавено време не стигнаха на Литекс да изравни, дори "Лудогорец" заслужено спечели с още един гол в последната минута на Даниел Абало. /БГНЕС