Лидерът в испанското първенство "Реал" (Мадрид) направи втора поредна грешна стъпка и вече има само една точка аванс пред "Барселона". След като в сряда завърши 1:1 у дома с "Виляреал", днес европейският клубен шампион не успя да победи и "Лас Палмас" като гост - 2:2.

"Реал", който преди тези две равенства спечели рекордните 16 поредни победи в Примера дивисион, се представи неубедително във втори пореден мач. Въпреки това мадридчани бяха много близо до трите точки но допуснаха изравняване в 85-ата минута.

Марко Асенсио и Карим Бензема два пъти извеждаха гостите напред. Домакините обаче показаха силна игра и се пребориха за точката след попадения на Тана Домингес и Серхио Араухо.

"Реал" започна мача с натиск и няколко пъти беше близо до откриване на резултата. В шестата минута вратарят Хави Варас боксира удар на Тони Кроос, а две минути по-късно направи спасяване след изстрел с глава на Алваро Мората.

В 19-ата минута Мората влезе отляво в наказателното поле и отправи фалцов удар, но стражът на "Лас Палмас" отново се справи. Седем минути по-късно Дани Карвахал атакува по дясното крило и центрира за Роналдо, но Варас го блокира навреме, а след това Мората не успя да направи добавка.

"Реал" създаваше по-добрите положения, но "Лас Палмас" също организира няколко опасни атаки по фланговете. Тана и Джонатън Виейра обаче не отправиха достатъчно качествени удари, за да затруднят Кико Касия.

В 33-ата минута европейският шампион откри резултата. Начо Фернандес направи отличен пробив отдясно и стреля, Варас за пореден път спаси, но топката попадна право на пътя на Марко Асенсио, който с глава я изпрати в опразнената врата.

"Лас Палмас" обаче е отърси много бързо от попадението и само пет минути по-късно изравни. Момо центрира от лявото крило, а Рафаел Варан не успя да изчисти добре и топката попадна в Тана, който с прецизен удар по тревата я изпрати в долния десен ъгъл на Касия.

Две минути преди почивката дойде време за поредната добра намеса на Варас, който отрази силен шут на Гарет Бейл. Само две минути след началото на втората част уелсецът получи отлично подаване от Роналдо, но ново перфектно спасяване на вратаря на "Лас Палмас" запази равенството.

Гостите започнаха да играят все по-уверено и да задържат повече топката далеч от вратата си. След ранното положение пред Бейл опасностите пред Варас секнаха. Това принуди Зинедин Зидан да смени Асенсио с Карим Бензема в 64-ата минута.

Влизането на французина даде резултат само три минути по-късно. Роналдо беше изведен зад защитата, нагласи си топката на десния крак и стреля, а Варас за пореден път спаси. Топката обаче попадна в Бензема, който спокойно преодоля падналия вратар - 2:1.

"Реал" обаче не успя да задържи трите точки. В 85-ата минута Висенте Гомес свали дълго подаване с глава към Серхио Араухо. Вратарят Касия успя да се намеси, но топката рикошира в Араухо и се озова в мрежата.

В добавеното време мадридчани стигнаха до две чудесни възможности да измъкнат драматично победата. Бензема и Лукас Васкес, заменил изненадващо Ромалдо в 72-ата минута, обаче не успяха да отправи точни удари от чисти позиции в наказателното поле на "Лас Палмас".

Домакините удържаха точката и затвърдиха добрите впечатления от началото на сезона. Тимът, воден от Кике Сетиен, събра 10 точки и се изкачи на пета позиция. "Реал" има 14 - с една пред "Барселона", две пред "Атлетик" (Билбао) и три пред "Севиля".