Испанецът Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите от турнира в Пекин, където ще се изправи срещу Григор Димитров. Той спечели с 6:1, 7:6 (6) срещу французина Адриан Манарино.

До момента Надал и Димитров са играли седем мача, но българинът няма нито една победа. В последната им среща в Базел преди година 20-ият в света игра силно, но отстъпи с 4:6, 6:4, 3:6.

Двубоят в Пекин е предвиден за петък в 14.30 часа българско време.

Надал изигра силно първия сет, в който нямаше никакви проблеми. Той проби рано и поведе с 3:0, след което вторият му пробив го отведе до успеха.

Испанецът проби рано и във втория сет, но този път Манарино съумя да изравни за 3:3. След това два пъти Надал имаше точки за пробив, с които съперникът му се справи.

Вторият в схемата имаше инициативата в тайбрека, в който направи обрат от 0:2 до 4:2 точки. Французинът се бори, но при 8:6 Надал спечели мача.