"Лукойл Академик" отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига по баскетбол, след като загуби с 58:70 (27:12, 14:21, 16:10, 13:15) като гост на румънския "Орадея".

В първия двубой на българска земя "студентите" спечелиха със 75:72, но това се оказа крайно недостатъчно, за да продължат напред в турнира.

Така за втора поредна година българите ще се задоволят с участие в турнира за Купата на ФИБА Европа, където ще са в група с друг ръмунски тим - "Стяуа" (Букурещ), израелския "Бней Херцелия" и словашкия "Приевидза", който отпадна именно от Орадея в първия кръг на пресявките.

В днешния двубой играчите на Тони Дечев редуваха силни със слаби периоди, но в крайна сметка домакините бяха по-добри в ключовите моменти и с лекота стигнаха до успеха. Най-силното оръжие на румънците бе зоновата защита, която българският тим не успя да пробие.

"Орадея" започна много силно в двубоя и поведе с 15 точки още след първата четвърт, а на почивката българите все пак успяха да намалят изоставането си на осем точки. Само четири от първите 20 български стрелби попаднаха в коша, докато на полувремето статистиката бе подобрена до 12 от 34 в стрелбата.

Само в началото на третата част "Академик" се доближи до съперника си и на моменти изостваше само с три точки, но в крайна сметка румънците отново успяха да дръпнат и дори да увеличат преднината си до края, благодарение на силната игра на Шон Брадли.