Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като отстрани една от изненадите в тазгодишното му издание - Вашек Поспишил.

Световният №1 се наложи с 6:4, 6:4 след 81 минути игра и така спря победния ход на канадеца, който започна от квалификациите, а в основната схема записа успехи срещу двама тенисисти от топ 20 - Иво Карлович и Григор Димитров.

Поспишил отново се представи на ниво и затрудни максимално съперника си с най-силното си оръжие - сервиса. Опитът и спокойствието на сърбина обаче се оказаха решаващи и той спечели най-важните разигравания в двубоя.

В следващия кръг той ще се изправи срещу друга сензация на турнира - Миша Зверев, който отстрани с 6:7 (4), 6:4, 6:1 Марсел Гранойер-Пуйол.

Първият сет започна със смазващо предимство за Джокович, който направи два пробива и поведе набързо с 4:0. Поспишил обаче не се отчая и успя да се върне в двубоя, печелейки три поредни гейма. Канадецът обаче все пак остана с пробив назад в резултата, а опитният сърбин не допусна обрат и затвори частта с 6:4.

Двубоят стана още по-оспорван след почивката и размяната на геймове продължи до 3:3. Тогава Поспишил се пропука и въпреки че отрази два брейк пойнта, все пак загуби подаването си. До края повече възможности за пробив нямаше и пред двамата тенисисти и така Джокович се поздрави с успеха.