"Барселона" се върна на победния път в испанското първенство след трите поредни равенства с "Малага", "Реал сосиедад" и "Реал" (Мадрид). Каталунците спечелиха с 3:0 при гостуването на "Осасуна" и се доближиха на три точки от върха преди домакинството на кралския клуб срещу "Депортиво" (Ла Коруня).

След нулево първо полувреме, в което възпитаниците на Луис Енрике пропуснаха огромен брой чисти положения, Луис Суарес откри резултата в началото на втората част, а Лионел Меси подпечата трите точки с две попадения в заключителните 20 минути.

"Барселона" събра 31 точки след деветата си победа от 15 мача, докато "Осасуна" остава на последното място с актив от едва седем точки.

Първата добра възможност за гол се откри пред Суарес, който беше изведен зад защитата след технично подаване на Меси, но стреля покрай вратата. Пет минути по-късно уругваецът отново се озова на голова възможност, но този път гредата му попречи да отбележи.

След четвърт час игра и Меси пропиля чудесен шанс. В средата на полувремето аржентинецът се откъсна очи в очи с Наусет Перес и опита да го прехвърли, но вратарят на "Осасуна" реагира бързо и спаси.

Домакините изненадващо можеха да открият резултата в 30-ата минута при първата си опасна атака. Малко обаче не достигна на Ориол Риера да намери целта отблизо.

Четири минути след почивката Марк Андре тер Стеген подцени далечен изстрел на Серхио Леон, но за късмет на "Барселона" топката се отби в напречната греда.

В 58-ата минута шампионите откриха резултата. Меси изведе Жорди Алба вляво от вратата, а испанският бранител намери с пас по земята Суарес, за когото остана само да насочи топката в опразнената врата.

В 72-ата минута "Барселона" удвои аванса си. Алба отново се откъсна вляво от вратата и центрира към близката греда, откъдето Меси с левия крак я изпрати в мрежата.

В добавеното време на мача аржентинската звезда на "Барселона" се разходи между бранителите на "Осасуна", изчака вратаря Перес да падне на земята и след това с лекота оформи крайния резултат.