Шампионът "Лестър" изигра най-силния си мач от началото на сезона и разби един от главните претенденти за короната му "Манчестър сити" с 4:2.

"Лисиците" пратиха тима на Пеп Гуардиола в нокдаун с два гола в първите пет минути, а в 20-ата минута нокаутираха съперника с трето попадение.

Четвърт час преди края домакините поведоха с 4:0, преди в заключителните минути да позволят на "гражданите" да направят поражението си по-почетно.

"Лестър" съкруши "Сити" с тактиката, която му донесе сензационната титла през миналия сезон - добра организация в защита и мълниеносни контраатаки след дълги диагонални подавания.

За това помогна и решението на Пеп Гуардиола във втори пореден мач да стартира с трима централни защитници. Както и при загубата срещу "Челси" в миналия кръг, "гражданите" показаха, че на този етап не са готови да играят с тази стратегия.

"Лестър" откри резултата след едва 125 секунди игра. Марез свали по прекрасен начин топката за Ислам Слимани, който веднага изведе Джейми Варди в коридор зад защитата, а английският нападател не пропусна възможност с удар в далечния ъгъл.

Шокът за "Манчестър сити" стана пълен само две минути по-късно. Слимани овладя топката в наказателното поле и върна назад за Анди Кинг, който със страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле удвои преднината на "лисиците".

В 12-ата минута Ислам Слимани пропусна чудесен шанс за направи 3:0. След центриране в наказателното поле Роберт Хут продължи топката към алжиреца, който се измъкна зад защитата, но прати топката високо над напречната греда.

Третото попадение във вратата на Браво обаче не закъсня. В 20-ата минута Kристиан Фухс пусна дълго диагонално подаване към левия фланг за Марез, който с едно докосване изведе Варди очи в очи с Браво. Набрал скорост, голмайсторът на "Лестър" с лекота излъга чилийския страж и прати топката в опразнената врата.

Само три минути по-късно резултатът можеше да стане 4:0, но Браво спаси коварен фалцов изстрел с левия крак на Марез. В добавеното време на първото полувреме Слимани пропусна още една блестяща възможност, оставен спокойно да стреля с глава пред вратарското поле.

След почивката "Лестър" продължи да затваря добре пространствата в своята половина, а играчите на "Сити" - все така да не намират начин да застрашат сериозно Рон-Роберт Цилер. Чак в 63-ата минута пред Илкай Гюндоган се откри много добра възможност, но изстрелът му премина малко встрани от вратата.

В 78-ата минута "Лестър" нанесе четвърти удар на кандидат-шампионите. Джон Стоунс допусна много груба грешка, а Варди се възползва и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата, за да оформи първия си хеттрик с екипа на "лисиците".

След четвъртото попадение шампионите си позволиха отпускане и "Манчестър сити" върна две попадения до края на мача. В 81-ата минута Александър Коларов направи 1:4 с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

В добавеното време влезлият като резерва Нолито отбеляза второ попадение за "гражданите" след подаване на Коларов. Секунди по-късно испанецът беше близо да се разпише за втори път в мача, но изстрелът му премина покрай гредата.

"Сити" допусна втора поредна загуба във Висшата лига и изостава с четири точки от лидерите "Арсенал" и "Челси". Разликата до върха може да стане цели седем точки, ако утре тимът на Антонио Конте спечели домакинството си на "Уест бромич".

"Лестър", който по-рано през седмицата приключи успешния си дебют в групите на Шампионската лига, прекъсна серията си от пет поредни мача без победа. "Лисиците" събраха 16 точки и се отдалечиха на четири от зоната на изпадащите.