Българската Александра Жекова се класира 13-а във второто състезание от Световната купа по бордъркрос.

29-годишната сноубордистка отпадна в четвъртфиналите на надпреварата, която се проведе на трасето в американския зимен център Солитюд.

Жеков завърши четвърта в последната четвърта серия, а към полуфиналите продължиха първите три - французойката Клои Треспеш, канадката Тес Кричлоу и австрийката Беле Брокхофт.

Българката взе 200 точки от състезанието и събра общо 460, които й отреждат девето място в генералното класиране. В първия кръг тя завърши десета.

Победителка в Солитюд стана олимпийската шампионка Ева Самкова. Чехкинята излезе начело в Световната купа по бордъркрос, след като събра 1450 точки изпревари с 50 точки триумфиралата в първия старта за сезона Брокхофт.

Треспеш е трета с 1300 след четвъртото си място във второто състезание. Четвърта и пета са американката Линдзи Джакобелис и италианката Микела Мойоли, които завършиха съответно трета и втора в Солитюд.

Следващото състезание от Световната купа по бордъркрос ще се проведе в Банско на 4 февруари.