Германският шампион "Байерн" продължи победния си поход в Бундеслигата. Воденият от Карло Анчелоти състав се наложи с 2:1 срещу "Вердер" като гост.

Без да правят мача на сезона си, баварците стигнаха по инерция до трите точки. Те взеха 14-ата си поредна победа срещу "Вердер", като остават без загуба срещу този съперник от края на септември 2008 г.

Този път обаче "Байерн" не направи достатъчно, за да спечели с разлика, както го направи в много о последните си мачове с отбора от Бремен.

Шампионите са начело с 45 точки. Вторият "Лайпциг" направи обрат за 2:1 и нанесе първа загуба за сезона на "Хофенхайм", за да събере 42 точки.

"Байерн" поведе още с първия си удар във вратата. В 30-ата минута Франк Рибери напредна от ляво и пусна в наказателното поле където Ариен Робен насочи отлично топката в горния ляв ъгъл.

В последните секунди преди почивката Дейвид Алаба удвои след отлично изпълнен фаул.

"Вердер" намали чрез Макс Крузе. В 53-ата минута той получи от Златко Янузович и беше очен за 1:2. Домакините положиха усилия, но не можаха да стигнат до изравняване.