ЦСКА победи "Монтана" с 2:0 в приятелска среща, играна на тренировъчната база на червените в Панчарево.

Попаденията за успеха отбелязаха Густов Кулма в 11-ата минута и Александър Дюлгеров в 64-ата минута.

Двубоят бе изгледан от ръководството на ЦСКА, начело със собственика на клуба Гриша Ганчев.

Още в петата минута домакините организираха опасна атака, която завърши с удар на Симао, който мина на сантиметри от дясната греда на "Монтана", пише официалният сайт на ЦСКА. След пробив на Меркадо в деветата минута, топката стигна до Педро, който шутира, но вратарят на "Монтана" спаси без проблем.

Арсенио Нунеш центрира в 11-ата минута и Густаво Кулма с глава не остави никакви шансове на вратаря на гостите. До почивката най-добрите на терена бяха предимно чужденците на ЦСКА - Меркадо, Нунеш и Педро. Единственото по-сериозно положение за "Монтана" дойде след изстрел от малък ъгъл, който обаче бе избит от Конов.

След почивката ЦСКА продължи да атакува, като в 55-ата минута Густаво Кулма проби, но центрирането му не стига до негов съотборник. В 64-ата обаче Александър Дюлегров порази вратата на "Монтана" от малък ъгъл за 2:0, което се оказа и крайният резултат. Гостите от "Монтана" удариха греда в 79-ата минута след мощен шут от границата на наказателното поле, но с това се изчерпаха интересните положения в мача.